Tipy na výlet - Apartmány Šanov

 Apartmány na rozmezí Orlických hor, Králického Sněžníku a JeseníkůDopřejte si to nejlepšíExkluzivní horské apartmányProdej zahájen!Kontaktujte nás! 

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Kam vyrazit v létě, v zimě

Nedaleké Orlické hory, stejně jako jen pár kilometrů vzdálené Jeseníky, nabízejí množství sportovního vyžití po celý rok. V zimě se můžete prohánět na upravených sjezdovkách nebo vybírat z běžkařských tratí v těsné blízkosti apartmánového domu, ve Skiareálu Šanov, Skiresortu Buková Hora či Relax & Sport Resortu Dolní Morava.
Celá oblast i široké okolí jsou protkány sítí značených turistických i cyklistických stezek a tras, které jsou hojně využívány po celou letní sezónu. Na dosah se nachází Hanušovická vrchovina (nejvyšší vrchol Jeřáb, 1003 m.n.m.), přírodní park a pohoří Kralický Sněžník (nejvyšší vrchol 1424 m.n.m.), v jehož sousedství se rozkládá přírodní park Suchý Vrch – Buková Hora, ale i druhé nejvyšší pohoří u nás Hrubý Jeseník (nejvyšší vrchol Praděd, 1491 m.n.m.). Skvělým zážitkem je také putování k prameni Tiché Orlice nebo řeky Moravy.
Milovníci historie mohou navštívit zámek ve Velkých Losinách či Letohradě, nebo zříceninu hradu Lanšperk a mnohé další. Atraktivním cílem je také barokní kostel se skleněnou střechou v Neratově, stejně jako nedaleká dělostřelecká tvrz Bouda nebo Vojenské muzeum v Králíkách. Krásný výhled do okolí se vám naskytne z kláštera a významného poutního místa v Dolní Hedeči, ale také z rozhledny na Křížové Hoře (735 m).
V létě se můžete pěšky či na kolách vypravit krásnou přírodou z Pastvinské přehrady podél Divoké Orlice až k Zemské bráně. Aktivní plavci mají na výběr hned několik krytých bazénů v okolí nebo zábavou nabité Aquacentrum v Šumperku.

Tvorba a správa webu: JG Foto
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky